Prodejní galerie obrazů a umění Praha

Praha je skvělé místo, zvlášť když chcete zajít do galerie. Každému, kdo zadá do googlu galerie praha, vyjede nepřeberné množství galerií umění a výstavních síní, prodejních galerií obrazů, soch a prací na papíře, alternativních galerií ukrytých ve vnitroblocích domů nebo starých industriálních halách. Co vybrat a jak se v pražských galeriích vyznat? Záleží na tom, jestli chcete jenom zajít na výstavu a zpříjemnit si den při návštěvě Prahy nebo jestli hledáte prodejní galerii obrazů, kde je možné umělecké dílo nejen vidět, ale i zakoupit. Určitě doporučuji dva průvodce - jsou to Pražské galerie a Artmap a seženete je zdarma v každé dobré galerii. V Artmapě najdete galerie zaměřené na současné umění (má i praktické webové stránky). V Pražských galeriích najdete jak výstavy v prodejních galeriích, tak i ve státních galeriích - tedy od gotických obrazů až po současné umění. Nejzajímavější výstavní program v Praze měla vždy Galerie hlavního města Prahy, Galerie Rudolfinum nebo DOX, ale poslední dobou začíná ožívat i Národní galerie v Praze.

Naše galerie sídlí na Betlémském náměstí v centru Prahy. Jsme tu již více než 10 let a máme okolo sebe plno přátel a spřízněných galerií. Naší touhou je vytvořit malý kulturní distrikt, říkáme mu Betlémská čtvrť. Jsou tu galerie plné umění a architektury, kavárny, muzea, sídlí tu designéři a taky artové kino. Rádi bychom s uměním vyšli z galerií do veřejného prostoru, snažíme se, aby Praha žila uměním stejně jako my.

Prodej umění naší galerii živí a umožňuje nám pořádat výstavy, které nás baví. Umění se snažíme instalovat profesionálně a s citem. Nejsme a nebudeme prodejní galerií narvanou obrazy od podlahy až po strop. Řídíme se heslem, že méně je někdy více. Záleží nám na každém návštěvníkovi a je jedno, jestli si v naší galerii koupí obraz nebo jenom pohled. Nejdůležitější pro nás je, jestli se mu v naší galerii líbilo.