prostredek

Proč kupovat právě u nás?

Snažíme se pečlivě vybírat jak výstavní program, tak i nabídku děl, které nabízíme v prodeji. Vyznat se v chaotickém světě umění, poznat co je dobré a co má investiční potenciál není rozhodně jednoduchá věc. Aby člověk koupil obraz, se kterým se bude těšit celý život, který se stane nedílnou součástí jeho domova a který bude zároveň i zajímavou investicí, na to je potřeba buď notná dávka štěstí nebo dobrá rada profesionála – galeristy.

Galerie U Betlémské kaple patří mezi největší prodejní galerie v České republice. Spolupracujeme s předními aukčními domy a galeriemi, známe významné sběratele, kunsthistoriky, kurátory a umělce. Rádi Vám pomůžeme s výběrem obrazu, který bude tváří Vaší domácnosti nebo třeba vhodnou dekorací do dětského pokoje. Pokud se stejně jako my do světa umění zamilujete, rádi Vám pomůžeme smysluplně budovat sbírku.

Můžu si prohlédnout díla „na živo“?

Jsme přesvědčeni, že nejlepší cesta k zakoupení uměleckého díla je vidět ho na vlastní oči. Naše webová prezentace by měla být dobrým pomocníkem v orientaci – měla by pomoct zjistit, jaké dílo je Váš šálek čaje. Doporučujeme zkusit různé možnosti zobrazení, např. zobrazení v interiéru.

Pokud Vás něco z nabídky zaujme, nebojte se dílo objednat. Pokud vyberete „vyzvednout v galerii“ znamená to pouze, že se na vybrané dílo přijdete podívat a na místě se rozhodnete, jestli ho chcete nebo ne. Není to rozhodně nic závazného.

Ručí galerie za pravost nabízených děl?

Za každé dílo stoprocentně ručíme. Pravost je pro nás na prvním místě. Rádi Vám vystavíme certifikát, který jednoznačně deklaruje, že se jedná o originální dílo konkrétního umělce. Po individuální domluvě můžeme zajistit posudek kunsthistorika, s tím že vždy hledáme znalce konkrétního umělce nebo období. Nezajišťujeme posudky od „soudních znalců“, protože jejich hodnota je z hlediska pravosti v podstatě nulová.

Jak poznám, že je dílo skutečně na prodej?

Všechna díla, která nejsou označená jako „prodaná“ by měla být na prodej. Bohužel se často stává, že je dílo zapůjčené na výstavě a není díky tomu dostupné hned. Pokud máte zájem o některé dílo z internetové nabídky, kontaktujte nás prosím a my Vám dáme obratem vědět, jestli je dostupné, případně kdy bude dostupné.

Jak je to s rámováním?

V detailu díla snadno poznáte, zda je rámované či ne. Rám je velmi podstatou součástí vizuální stránky díla. Vždy se snažíme rámovat velmi pečlivě a s ohledem na konkrétní dílo. V současné době spolupracujeme s nejlepšími rámaři v Praze – je to Viktor Brůžek z Betlémské ulice a Cyril s Jirkou (www.ramypasparty.cz) z Lipové ulice. Levné průmyslové lišty z Ikea nenabízíme a určitě nedoporučujeme.

Jak je možné vybrané dílo zaplatit?

Platit je možné v hotovosti a kartou v galerii, převodem z účtu nebo dobírkou.

Je uvedená cena s DPH?

Prodej věcí zvláštní a historické hodnoty je v tzv. zvláštním režimu DPH. Znamená to, že my DPH odvádíme, ale kupující si ho nemůže uplatnit tzv. „na vstupu“.