Dobrá aukce současného umění

AUKCE HUMANITÁRNÍHO STŘEDISKA DIAKONIE ČCE VE SPOLUPRÁCI S GALERIÍ U BETLÉMSKÉ KAPLE

NEDĚLE 2. 4. 2023 V 17 HODIN
V GALERII U BETLÉMSKÉ KAPLE
A NA LIVEBID.CZ

Předaukční výstava v Galerii U Betlémské kaple

28. března (od 14 hod.) - 2. dubna (do 16 hod.)

Válka v Sýrii trvá již od roku 2011. Miliony dětí školou povinných kvůli ní nezažily život v míru. Sousední Libanon přijal na 1,5 milionu lidí ze Sýrie. Sám se přitom potýká s politickou nestabilitou a vážnými ekonomickými problémy, které ještě vyostřila covidová pandemie. Od roku 2017 podporujeme komunitní centrum v Bejrútu, které pomáhá chudým syrským i místním rodinám. Poskytuje jim potravinovou pomoc, zdravotní a psychologickou péči i vzdělání.

Svou investicí do obrazu nebo fotografie tak investujete do naděje na lepší budoucnost dětí a přímo tím podpoříte vzdělávání syrských uprchlíků v Libanonu, kterým válka sebrala normální život.

Kompletní katalog k prohlédnutí ZDE nebo na livebit.cz

Výběr z nabídky aukce:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie U Betlémské kaple je prodejní galerie s dlouholetou tradicí v přímém prodeji současného a moderního umění. Od roku 2021 se naše činnost rozšířila i o aukce obrazů, grafiky a fotografií. Spojili jsme síly s Galerií Artkunst, která pořádá aukce umění již od roku 2008. Naše aukční nabídka je velmi pestrá a osloví jak zkušené sběratele, tak i nadšence, kteří kouzlo sbírání umění teprve objevují. V našich aukcích najdete především moderní umění -  obrazy, sochy a práce na papíře, dále pak širokou kolekci fotografií a v neposlední řadě citlivý výběr současného umění - obrazy a plastiky mladých autorů.

Nabídku současného umění bychom rádi do budoucna rozšiřovali, protože věříme v jeho velký investiční potenciál. Pamatujeme si doby, kdy ještě trh se současným uměním prakticky neexistoval a proto nás těší, že se stále více lidí o současné umění zajímá. Zejména v době, kdy díky rekordní inflaci nabírá zhodnocení úspor v bankách záporné hodnoty,  je investice do umění velmi zajímavou investiční příležitostí. Je jasné, že přijít na to, kdo bude Kupkou, Šímou nebo Medkem 21. století není jednoduché. Určitě je potřeba nezaměřit se pouze na jednoho autora, ale sbírat širší portfolio - platí, že čím širší spektrum autorů, tím větší šance na úspěch. Velkou výhodou při sbírání současného umění je, že v jeho světě neexistují falza. Aukce současného umění nabízí  v drtivé většině díla přímo od autorů, takže s falzy se tu nesetkáte. A kdyby ano, nemusíte vůbec řešit dokazování pravosti (znalecké posudky, restaurátorské analýzy atd.), protože máte toho nejlepšího arbitra a tím je autor sám. Další výhodou je, že když kupujete umění mladých autorů, nepotřebujete na zajímavou investici ani moc peněz. Zejména práce na papíře jsou finančně dostupné a stačí vám na ně jednotky nebo desítky tisíc. Lepší čas pro investování do současného umění nikdy nebude, tak neváhejte a staňte se sběrateli!