Současné umění dražené v našich aukcích

Berlin Jakub Špaňhel Berlin

akryl, plátno, 2012

Vyvolávací cena: 160 000 Kč
Prodáno za: 195 200 Kč
Dvojice Milan Cais Dvojice

akvarel, papír, 2017

Vyvolávací cena: 38 000 Kč
Prodáno za: 53 680 Kč
Your Alter Ego Tries to Be Your Best Friend Krištof Kintera Your Alter Ego Tries to Be Your Best Friend

kombinovaná technika, 2017

Vyvolávací cena: 89 000 Kč
Prodáno za: 108 580 Kč
Růžová houba Petr Nikl Růžová houba

olej, plátno, 2003

Vyvolávací cena: 100 000 Kč
Prodáno za: 122 000 Kč
Bez názvu Petr Nikl Bez názvu

olej, plátno, 2005

Vyvolávací cena: 65 000 Kč
Prodáno za: 79 300 Kč
Zelený plamen František Skála Zelený plamen

akvarel, papír, 2007

Vyvolávací cena: 18 000 Kč
Prodáno za: 39 040 Kč
Oko Michal Škapa Oko

airbrush, akryl, plátno, 2020

Vyvolávací cena: 26 000 Kč
Prodáno za: 39 040 Kč
V tělocvičně Martin Velíšek V tělocvičně

tužka, papír, 1996

Vyvolávací cena: 35 000 Kč
Prodáno za: 68 320 Kč

 Galerie U Betlémské kaple: Aukce umění - obrazů, kreseb, grafik

Galerie U Betlémské kaple je renomovaná prodejní galerie s dlouholetou tradicí v přímém prodeji současného a moderního umění. Od roku 2021 jsme rozšířili naši činnost i o aukce obrazů, grafiky a fotografií, a to ve spolupráci s Galerií Artkunst, jež organizuje aukce umění již od roku 2008. Naše aukční nabídka je velmi pestrá a osloví jak zkušené sběratele, tak nadšence, kteří kouzlo sbírání umění teprve objevují. V našich aukcích najdete především moderní umění - obrazy, sochy a práce na papíře, dále pak širokou kolekci fotografií a v neposlední řadě citlivý výběr současného umění - obrazy a plastiky soudobých autorů.

Rozšiřování nabídky aukcí umění

Nabídku současného umění bychom rádi do budoucna rozšiřovali, protože věříme nejen v jeho hodnotový, ale také v jeho investiční potenciál. Pamatujeme si doby, kdy ještě trh se současným uměním prakticky neexistoval, a proto nás těší, že se stále více lidí o současné umění zajímá. Zejména v době, kdy díky rekordní inflaci nabírá zhodnocení úspor v bankách záporné hodnoty, je investice do umění velmi zajímavou investiční příležitostí. Je jasné, že přijít na to, kdo bude Kupkou, Šímou nebo Medkem 21. století není jednoduché. Určitě je potřeba nezaměřit se pouze na jednoho autora, ale zaměřit se na širší portfolio – platí, že čím širší spektrum autorů, tím větší šance na úspěch. Velkou výhodou při sbírání současného umění je, že v jeho světě neexistují falza.

Díla přímo od autorů

Aukce současného umění nabízí v drtivé většině díla přímo od autorů, takže s falzy se tu nesetkáte. A kdyby ano, nemusíte vůbec řešit dokazování pravosti (znalecké posudky, restaurátorské analýzy atd.), protože máte toho nejlepšího arbitra a tím je autor sám. Další výhodou je, že když kupujete umění mladých autorů, nepotřebujete na zajímavou investici ani tolik peněz. Zejména práce na papíře jsou finančně dostupné a stačí vám na ně jednotky nebo desítky tisíc. Lepší čas pro investování do současného umění nikdy nebude, tak neváhejte a staňte se sběrateli!